b_640_480_16777215_00_images_vesti_2016_08_euro_borec_pp.jpg

Еурофарм Работник - Борец 30-27 (17-17)

Двата битолски клуба кои минатиот викенд играа во мечот за петтото место на струшкиот ракометен турнир, утре ќе играат во мечот за петтото место на Меморијалниот турнир „Миле Нешкоски“ во Прилеп. По денешната разврска во двете групи и Еурофарм Работник и Пелистер го освоија првото место во групата и утре од 18.00 часот ќе се борат за трофејот од вториот турнир во чест на некогашниот репрезентативец.

Денес на третиот ден од натпреварувањето Еурофарм Работник го совлада Борец со 30-27 (17-17). Во победничката екипа се истакнаа Златко Мојсоски со 8 и Ашраф Адли и Мите Караиваов со по 5 гола. Во поразениот тим на Борец најефикасни беа Павловски, Стојановски и Димитковски со по 5 гола.

Пелистер по вчерашната победа над Прилеп, денес одигра нерешено 22-22 против Пролет и овој резултат им е доволен на момците на Касим Каменица да го освојат првото место во групата и да закажат нова средба со помладиот градски ривал.

Во саботата во Струга, Еурофарм Работник го победи Пелистер со 25-20.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48