b_640_480_16777215_00_images_vesti_2016_08_prilep.jpg

Охрид - Еурофарм Работник 21-27 (9-13)

Битолски Еурофарм Работник забележа победа против бранителот на титулата Охрид на првиот натпревар од Меморијалниот турнир „Миле Нешкоски“ во Прилеп. Битолчани одиграа подобро од тимот на Горан Андоновски и го совладаа со 21-27 (9-13).

Битолчани водеа во текот на сите 60 минути и покажаа неспорен квалитет и покрај премиерното учество на овој турнир. Во победничката екипа се истакнаа Златко Мојсоски и Филиќ со по 5 гола, а Мароканецот Ашраф Адли и Мите Караиванов постигнаа по 4 гола.

Кај поразениот тим на Охрид најефикасни беа Кобетиќ со 6 и Блажевски со 5 гола. Во рамките на Б групата во првото коло слободна беше екипата на Борец. Денес од 19.00 часот се игра и мечот од Б групата помеѓу Прилеп и Пролет.

 

 

ФОТО: Филип Вирановски - Gol.mk

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48