b_640_480_16777215_00_images_vesti_2016_08_IMG_5584.JPG

По премиерниот настап и петтото место на струшкиот ракометен турнир, ракометарите на Еурофарм Работник утре од 20.30 часот ќе одиграат нов пријателски натпревар против првакот на Грција, Филипос Верија.

Овој интернационален тест ќе биде добредојден за избраниците на Марковск и и Зарков кои одлучија да настапат со комбиниран состав за да добијат шанса сите ракометари кои се во ростерот. Веднаш по враќањето од Грција, екипата ќе биде учесник на меморијалниот турнир „Миле Нешкоски“ во Прилеп.

Еурофарм Работник е дел од втората група во која уште играат Борец и ланскиот победник Охрид.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

EHF Champions League logo.svg

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com