b_640_480_16777215_00_images_vesti_2016_08_rab1608.jpg

Еурофарм Работник - Беса Фамилија 24-26 (16-15)

Ракометарите на Еурофарм Работник загубија од првакот на Косово, Беса Фамилија со 24-26 (16-15) во вториот пријателски натпревар во предсезоната, кој попладнево се играше во Струга.

Избраниците на Зарков и Марковски водеа во поголемиот дел од првото полувреме, но нивното ниво на игра попушти во продолжението и косовскио тим заслужено стигна до победа. Ашраф Адли беше најпозитивниот во битолскиот состав, а меѓу стативите се истакна и Чаневски.

Тимот на Еурофарм Работник останува во Струга, каде од утре започнува 44. струшки ракометен турнир на кој Еурофарм Работник ќе игра во групата со Металург и Стеауа.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48