b_640_480_16777215_00_images_vesti_2016_08_rabotnik_prijatelska.jpg

Како најава за 44. издание за струшкиот ракометен турнир на „Женска плажа“ ракометарите на Еурофарм Работник утре ќе заминат во Струга каде ќе одиграат пријателски натпревар со првакот на Косово, Беса Фамилија.

Се работи за квалитетна екипа која неколку години игра главна улога во косовскиот ракомет, а и редовно учествува во европските купови. Своевремено на клупата на Беса Фамилија седеа македонските тренери Петрески и Глигоров.

Мечот се игра во вторник од 18.00 часот и ќе биде добра најава за турнирот кој почнува во среда, а од четврток своите мечеви ги започнува Еурофарм Работник, кој е дел од групата со Стеауа и Металург.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

EHF Champions League logo.svg

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com