Првата фаза на подготовки на РК Еурофарм Работник минува според планот. Тренерскиот тим Зарков – Марковски напорно работат со сите ракометари, кои се здрави и силно мотивирани.

По вчерашниот прв тест натпревар и победата во Скопје против Вардар Јуниор со 28-33, ракометарите денес им се вратија на тренинзите во спортската сала „Младост“ и почнаа да го подготвуваат учеството на струшкиот турнир, каде Еурофарм Работник ќе учествува за првпат во својата историја. Таму „фармацевтите“ се сместени во групата со Стеауа и Металург. Погледнете ги фотографиите од последниот тренинг на новиот суперлигаш:

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

EHF Champions League logo.svg

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com