b_640_480_16777215_00_images_vesti_2016_08_eurofarm-vardar_j.jpg

Вардар Јуниор - Еурофарм Работник 28-33 (13-15)

Новиот член на ракометната Супер лига, Еурофарм Работник ја испрати првата порака до конкуренцијата. Во тест меч во Скопје против Вардар јуниор, екипата на Иван Марковски и Александар Зарков го совлада домашниот Вардар Јуниор со 28-33 (13-15).

Во првиот тест битолчани постојано водеа, со исклучок на почетните пет минути, а во финишот предноста достигна и највисоки 9-10 разлика. Скоро сите новајлии во екипата на Еурофарм Работник ја оправдаа улогата на засилувања на првиот тест натпревар.

Најефикасни во победничкиот тим беа Златко Мојсоски со 10 гола Ашраф Адли со 6, Филип Чурлевски, Караиванов и Филиќ дадоа по 4 гола, Петровски, Талевски и Пецаковски дадоа по 2 гола, а Каковски и Трајковски по 1 гол. Мартин Манасков со 6 и Димовски со 4 гола беа најефикасни во таборот на Вардар Јуниор.

Еурофарм Работник од 17 август во Струга ќе учествува на традиционалниот турнир на „Женск плажа“, а сместен е во група со Металург и Стеауа.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

EHF Champions League logo.svg

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com