b_640_480_16777215_00_images_vesti_2016_07_pecakovski.jpg

Новиот ракометен прволигаш, ХЈС Работник, не престанува со своите засилувања за новата сезона и најавува долг престој во елитата на македонскиот ракомет.

Од денес, па се до крајот на оваа сезона нов играч на Марковски и Зарков ќе биде повремениот македонски репрезентативец, Дејан Пецаковски.

30-годишниот десен бек во Битола доаѓа од шампионот на Тунис, Клуб Африкан, а во домашното првенство претходно има настапувано во Пелистер, Вардар, Металург и МАКС Струмица. Досега во своите редови ХЈС Работник ги доведе Златко Мојсоски, Милан Филиќ, Градимир Чаневски, Караиванов, Чурлевски и Мароканецот Адил.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48