b_640_480_16777215_00_images_vesti_2016_07_зарков.jpg

Десниот бек од Србија Милан Филиќ од денес е нов член на ХЈС Работник. Откако пред три дена го обезбедија голманот Градимир Чаневски од Вардар Јуниор, првите луѓе на шампионот во Првата лига, донесоа и петти новајлија.

Александар Зарков деновиве претстојуваше во Смедерево, каде ги договори сите услови за едногодишен договор со Филиќ. Договорот веднаш беше потпишан во просториите на српскиот клуб, а 193 сантиметри високиот Филиќ ќе му донесе многу искуство на тимот од Битола.

Пред да дојде во ХЈС Работник, Филиќ настапуваше за Татран, Гонфовил, Фрајберг и Атлас. Битолчани ангажираа ракометар со 11-годишно интернационално искуство и ќе биде од голема помош за најмладиот клуб во Супер лигата.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com