hjs_3.jpg

Актуелниот лидер во Првата лига, втора по ранг во Македонија, тимот на ХЈС Работник за следната сезона доби ново засилување, откако денес го обезбеди потписот на Мите Караиванов.

Корпулентниот ракометар во клубот од Битола доаѓа од тимот на Младост Богданци, каде што стигна зимава откако го раскина договорот со Охрид. За екипата на ХЈС Работник, поранешниот репрезентативец претставува второ засилување по Филип Чурлевски од Вардар Јуниор.

Левиот бек, покрај за Охрид и Младост Богданци има настапувано и за Вардар, Пелистер како и грчки Диомидис Аргос.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com