b_640_480_16777215_00_images_vesti_2016_07_hjs_curlevski_1.jpg

Младиот битолски ракометен клуб ХЈС Работник уште не влегол во Супер лигата, а веќе размислува и крои планови поврзани со високи амбиции. Имено, клубот кој е лидер во Првата лига и скоро сигурно ќе влезе во Супер лигата, за следната сезона го осигура потписот на еден на најталентираните ракометари во нашата земја Филип Чурлевски.

Екипата на Зарков и Марковски за следната сезона добива плејмејкер со неколку годишно искуство во Супер лигата и име кое треба да е само почеток на засилувањата. Филип Чурлевски, кој е син на прославениот ракометен ас, Боро Чурлевски, потпиша договор на една сезона како слободен ракометар, откако се наоѓа на истек на тековниот договор со Вардар Јуниор.

Се работи за 24-годишен ракометар кој првите чекори ги направи во Пелистер, а по две сезони под палката на Пепи Манасков, ќе се врати во родниот град, но сега во дресот на амбициозниот ХЈС Работник.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48