seha seal

Сеха лига - Б група  Сезона 2019/2020

    ОН П Н И ГР Б
1. Телеком Веспрем 5 4 0 1 146:127 12
2. Еурофарм Работник 5 3 0 2 137:129 9
3. Мешков Брест 5 2 0 3 149:141 6
4. ППД Загреб 3 2 0 1 80:84 6
5. Металопластика 3 1 0 2 81:93 3
6. Спартак Москва 3 0 0 3 76:95 0

 

1. Коло

Металопластика- ППД Загреб  25:28

Мешков Брест - Телеком Веспрем   27:28

Еурофарм Работник - Спартак Москва   34:29

 

2. Коло

Спартак Москва - Телеком Веспрем  23:26

Еурофарм Работник - Металопластика   32:21

Мешков Брест - ППД Загреб

 

3. Коло

Телеком Веспрем - ППД Загреб   36:28

Мешков Брест - Еурофарм Работник   31:22

Спартак Москва - Металопластика

 

4. Коло

Спартак Москва - ППД Загреб

Еурофарм Работник - Телеком Веспрем  26:24

Металопластика- Мешков Брест  35:33

 

5. Коло

Мешков Брест - Спартак Москва   35:24

ППД Загреб - Еурофарм Работник   24:23

Телеком Веспрем - Металопластика

 

6. Коло

Телеком Веспрем - Мешков Брест  32:23

ППД Загреб - Металопластика

Спартак Москва - Еурофарм Работник

 

7. Коло

Телеком Веспрем - Спартак Москва

Металопластика- Еурофарм Работник

ППД Загреб - Мешков Брест

 

8. Коло

Еурофарм Работник - Мешков Брест

Металопластика- Спартак Москва

ППД Загреб - Телеком Веспрем

 

9. Коло

Мешков Брест - Металопластика

ППД Загреб - Спартак Москва

Телеком Веспрем - Еурофарм Работник

 

10. Коло

Спартак Москва - Мешков Брест

ППД Загреб - Еурофарм Работник

Металопластика- Телеком Веспрем

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com