b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_11_akreditacii.jpg

Почитувани претставници на медиумите,

РК Еурофарм Работник ве информира дека отворена е можноста за апликации за акредитации за претстојниот натпревар од третото коло на ЕХФ Купот меѓу Еурофарм Работник и Берн кој ќе се игра во спортската сала „Боро Чурлевски“ во Битола на ден 17.11.2018 година со почеток од 17:30 часот. Апликациите можете да ги испраќате на следнава електронска адреса: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Рокот за аплицирање е до 15.11.2018 (петок), додека подигнувањето на акредитациите ќе се одвива пред самиот почеток на натпреварот во спортската сала „Боро Чурлевски“ во Битола

Апликациите испратени по истекот на овој рок нема да бидат земени предвид.

Однапред ви благодариме.

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkhjs@yahoo.com