eurofarm koks 1

Еурофарм Работник го надигра Кокс за прва победа во ЛШ

повеќе...

Вести

seha wwwrhfcl2 wwwehff4 wwwehftv22

Last round icon

3 коло

Мешков Брест 31

Еурофарм Работник 22


Телеком Веспрем 36

ППД Загреб 28


Спартак Москва -

Металопластика -


Table icon

Сеха лига - Б група  Сезона 2019/2020

    ОН П Н И ГР Б
1. Телеком Веспрем 5 4 0 1 146:127 12
2. Еурофарм Работник 5 3 0 2 137:129 9
3. Мешков Брест 5 2 0 3 149:141 6
4. ППД Загреб 3 2 0 1 80:84 6
5. Металопластика 3 1 0 2 81:93 3
6. Спартак Москва 3 0 0 3 76:95 0
               

Next round icon

4 коло

Еурофарм Работник 26

Телеком Веспрем 24


Спартак Москва -

ППД Загреб -


Металопластика 35

Мешков Брест 33


2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com